Hry z Kalahari GameJamu

Sobotu 29. dubna 2023 strávila parta skautů a vedoucích z našeho oddílu u počítačů na klubovně. Cílem dne bylo naučit se základy tvorby videoher, což vyžadovalo ovládnout Unity (software na tvorbu her) a poradit si i s programováním.

Na důkaz, kolik se toho naučili, vám přinášíme hry, které se jim povedlo vytvořit. Jsou v různém stavu podle toho, jak složitý nápad si tvůrci vymysleli a kolik na ně našli času. Všechny ale jdou spustit a ovládat a můžete si je zahrát níže pod galerií z akce.

Jak si hry vyzkoušet

Hry budou správně fungovat jen na počítači s klávesnicí (ne na telefonu/tabletu) a s novějšími verzemi internetových prohlížečů

1. U každé hry si tady v článku přečtěte, jak se ovládá
  2. Kliknutím na obrázek si hru otevřete na nové záložce
  3. Případné žluté varování můžete ignorovat, za chvíli by mělo zmizet
  4. Kliknutím na tlačítko vpravo dole si můžete hru zvětšit na celou obrazovku
  5. Pohled přes celou obrazovku můžete zrušit klávesou Escape (“esc”) na klávesnici
  6. Kdyby ovládání nefungovalo, zkuste do hry kliknout myší, aby byla zaměřená

Logosgame (Logos)

Pro spuštění hry klikněte na obrázek

V Logosově hře si můžete vyzkoušet manévrování ve stavu beztíže. Jak rychle dokážete posbírat všechny body?

⬅️➡️⬆️⬇️ nebo W, S, A, D

Funny Tank Trouble (Hyundas & Archi)

Hyundas s Archim se vrhli do ambiciózního plánu vytvořit hru pro dva hráče. Během GameJamu stihli postavit bitevní pole a rozchodit ovládání obou tanků a střílení. Nezbyl už ale čas na počítání zásahů, tak si zatím můžete zastřílet úplně bezpečně.

Hráč 1: W, A, S, D + levé Ctrl

Hráč 2: ⬅️➡️⬆️⬇️ + pravé Ctrl

HundFlex (Lady & Vlad)

Pro spuštění hry klikněte na obrázek

Vlad a Lady se rozhodli inspirovat skutečnými událostmi a udělat hru o Hyundasovi na skateboardu. Zkuste skákat přes překážky, získat co nejvíc fanynek a dojet až na konec, aniž byste nabourali.

(Doporučujeme si zapnout zvuk! 🔊)

Skákejte mezerníkem

<doplníme> (Bezan & Mazdas)

Bezan s Mazdasem vytvořili klasickou skákačku, kde jde o to se dostat co nejvýše. Míč hopsá sám a na vás bude jen pohyb do stran.

(Když se zaseknete nebo spadnete, můžete kliknout na tlačítko RESTART a zkusit to znovu)

Manévrujte pomocí šipek ⬅️➡️

KalaPop (Tygr)

Pro spuštění hry klikněte na obrázek

Tuta hra nevznikla přímo během GameJamu – Tygr ji vytvořil předem, aby potrénoval vše potřebné a zvládl potom radit ostatním.

Zkuste do minuty trefit co nejvíce zvířátek! Ale pozor, někdy na pozadí nejsou téměř vidět..

Ovládání:

Manévrujte pomocí šipek ⬅️➡️ a skákejte mezerníkem