login:
heslo:

Skauting...

...je největší světové hnutí pro děti a mládež fungující již 95 let. Dnes má 40 milionů členů ve 158 zemích světa. Skauting je určen pro všechny děti a mladé lidi, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Oddílová činnost se zaměřuje na hodnotovou výchovu dětí a současně vychází vstříc jejich specifickým zájmům.

více >>

Skauting je parta...

... být součástí party nebo společenství je snem každého kluka a holky. Neostýchej se tedy a pojď mezi nás!

Skauting je hra...

... aneb vše je hra! Vždyť ze všeho se dá udilat soutiž či závod. A můžeme si hrát na kosmickou loď, rytíře nebo zlatokopy neboť kdo si hraje, nezlobí!

Skauting je dobrodružství...

... splníme všemožné sny o romantických krajinách, výpravách do neznáma, večerů u ohně nebo naopak si vyzkoušíme florball, softball nebo slaňování a jízdu po řece.

Skauting je přátelství...

... a to je to nejdůležitější - najít nové kamarády a přátele, třeba i na celý život. Domov je mezi přáteli...

Skauting...

Přivezl jej z Anglie již v roce 1911 profesor Antonín Benjamin Svojsík. Přestože myšlenky skautingu byly třikrát násilně umlčeny totalitními režimy, má dnes Junák - svaz skautů a skautek ČR přes padesát tisíc členů a tím je největší výchovnou organizací mladých lidí v České republice. Zároveň je členem mezinárodních skautských organizací. Svou činností a výchovou mladých lidí si vydobyl výjimečné postavení a uznání u státních institucí, celosvětově respektovaných organizací a významných osobností.

Staví před každého cestu osobního rozvoje, pomáhá a pobízí ke zdokonalování vlastních schopností a dovedností. Organizace Junák se dělí do tří výchovných skupin tak, aby mohly být respektovány požadavky rozdílného přístupu k různým věkovým kategoriím dětí. Jsou to: Světlušky a vlčata (věk 6-10 let) Skautky a skauti (věk 11-15 let) Rangers a roveři (věk nad 15 let)

Program v každé skupině je vyladěn tak, aby odpovídal představám, zájmům a potřebám daného věku. Světlušky a vlčata, kteří jsou velmi hraví a teprve poznávají svět kolem sebe, provází na jejich skautské cestě příběh Mauglího z Knihy džunglí a příběhy Karafiátových Broučků, skautky a skauti se učí týmové spolupráci ve skupině vrstevníků, jsou podporováni v rozvoji samostatnosti a odpovědnosti. Rangers a roveři si již většinou svůj program připravují sami a v jeho rámci se snaží najít si vlastní cestu životem.

Junák - svaz skautů a skautek ČR je dobrovolné, nezávislé a nepolitické sdružení ve smyslu zákona 83/90 Sb. sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, rasy, náboženského vyznání, politického přesvědčení a jiných rozdílů. Skautské oddíly působí ve více než tisíci městech a obcích po celé České republice. Sdružují jak chlapce, tak děvčata od šesti let věku. O jejich program se stará několik tisíc dobrovolných vedoucích a činovníků.