Velikonoční skautské kuřátko

Od 22. března do Velikonočního pondělí probíhá po celé republice skautská charitativní sbírka pro nadaci Pomozte dětem!. Skauti při ní za příspěvek do sbírkových kasiček rozdávají různé velikonoční dárky – můžeme se těšit na žluté kuřátko na špejli pro zapíchnutí do květináče nebo usazené ve skořápce od vajíčka, kterých vloni skauti vyrobili na deset tisíc. Skauti tímto způsobem pomáhají svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým.  Sbírka Velikonoční skautské kuřátko je každoročně nejvýznamnější akcí Pomozte dětem!, skauti se podílejí třetinou všech peněz vybraných na sbírkových a benefičních akcí.

„Nemusíme být slepí k potřebám dětí, které měly o trochu méně štěstí než my. Ani čekat, že se jim dostane pomoci od státu. Každý můžeme pomoct i takovou drobností, která je navíc zábavná,“ uvádí koordinátorka sbírky Michaela Čakrtová. „Děti milují vyrábění rukodělných výrobků, a když vědí, že jejich výtvory někomu udělají radost a pomohou dobré věci, spojí se tím příjemné s velmi užitečným.“ Dodává koordinátorka.

Velikonoční skautská kuřátka budou ke koupi od 22. března do Velikonočního pondělí v ulicích a na náměstích čtyřiceti šesti českých a moravských měst. Na sbírku se skauti v oddílech připravují již od začátku roku – vyrábějí velikonoční drobnosti, které pak budou rozdávat veřejnosti, učí se o potřebě pomoci svým vrstevníkům a seznamují se s projekty podpořenými v minulých letech.

V Plzni - Doubravce kuřátka potkáte 30. března a to v místech kolem IV. Polikliniky, OD Centrum  akonečné trolejbusu č.16.

„Holky se mě vždy už od Vánoc ptají, kdy budeme zase vyrábět kuřátka. Loni jsme do vyrábění zapojili i hodné rodiče a všechny výrobky se nám poté podařilo díky vstřícným lidem zpeněžit. Letos jsme nově vytvořili magnetky na ledničku, doufáme, že se budou líbit.“ Říká o sbírce skautská vedoucí Jana Bednářová.

Za uplynulých osm ročníků sbírky skauti vybrali 3 354 433 korun. Peníze putují na konto Pomozte dětem!, což je podle průzkumů agentury Stem dlouhodobě nejznámější a nejdůvěryhodnější charitativní sbírka v ČR. Vybrané peníze jsou každoročně rozdělovány na podporu projektů nestátních neziskových organizací prostřednictvím veřejného výběrového řízení Nadace rozvoje občanské společnosti.

Pro podrobnosti o plzeňské sbírce Velikonoční skautské kuřátko kontaktujte Daniela Soutnera (dan@skaut.org, tel. 723 201 348).

Vloženo 2010-03-24 11:20:29 Autor Dan