...z tábora 2009

Skauti procházející Hvězdnou branou aneb Tábor Trnávka

Polovinu měsíce července strávili přeloučští skauti na táboře v kraji Vysočina – u obce Červená Řečice. I když je ze začátku málem vzala voda říčky Trnávky, která tekla u malebné louky s tábořištěm, vydrželi zde a nakonec se jim ani nechtělo domů. Táboření rovněž ozvláštnilo spojení s plzeňskými skauty z oddílu Kalahari. ...

Hned na začátku se z našeho tábora stala vojenská základna, přijel generál se svým mužstvem a účastníci byli naverbováni do pěti Star-Gate týmů. Po náročném osobním a týmovém výcviku přišla první obtížná mise – z okolí za značného rizika útoku mimozemských civilizací vyzvednout fragmenty neznámého původu, které nakonec ukázaly, že tvoří legendární Hvězdnou bránu k cestám na jiné planety. Hned po aktivaci Brány přišli na návštěvu spřátelení Sájové a vysvětlili pozemšťanům, jak Brány používat a jak si zasloužit přátelství a spojenectví Hvězdné Unie. Tak se stalo, že jednotlivé SG týmy začaly vyrážet na mise. Některé byly náročné fyzicky, některé byly zaměřeny na zručnost či inteligenci nebo odolnost. Nakonec byly získány potřebné informace, SG týmy vyrazily společně na poslední misi a v lítém boji s gualdy zvítězily. V noci poté byla Země přijata do Hvězdné Unie a podepsána mírová smlouva.

Tábořiště bylo letos velice pěkné, louka rozkvetla naší polní kuchyní, hangárem, který sloužil jako jídelna a herna při špatném počasí, dvaceti pěti podsadovými stany a kousek dál nám dokonce stála dvě tee-pee. V rámci zkrášlování místa a i cvičení dovednosti rukou a síly jsme si postavili strážní budku se závorou a stožár na českou i evropskou vlajku. Zároveň nebyli táborníci ošizeni o další „klasické“ táborové záležitosti jako společné večery s kytarou, finskou stezku, táboráky, výlety, táborovou svatbu a dokonce zažili i slavnostní společenský oběd na rozkvetlé louce, taneční rozcvičku, Miss charakter a závěrečnou táborovou hostinu na zámku.

Zaostřeno na roverský vandr

Starší se v rámci tábora vydali na dvoudenní výlet po krásné krajině Vysočiny. První den si prohlédli Pelhřimov, ochutnali vodu ze studánky s mírnou radioaktivitou, která byla podle cedule zdraví velice prospěšná, a vylezli na kopec s rozhlednou Křemešník. Večer u ohníčku se plánovalo, co dál v Přelouči a jak se budou scházet v příštím školním roce. Druhý den našli ctihodných 32 km a ani jednou si nestěžovali, že je bolí nohy. Cestu jim zpestřovaly úkoly – např. na kus cesty si vyměnit batohy, obdarovat neznámého či vymyslet píseň o jejich výletu. Z té se potom stal táborový hit – jmenovala se „Chození, chození, působí opruzení:-)“.

Zaostřeno na závěrečnou hostinu na zámku

V Červené Řečici stojí menší a polorozbořený zámek. K závěrečné slavnostní hostině se ale báječně hodil. Všichni sem přišli z výletu značně vyhládlí, proto jim přišla večeře vhod a pochutnali si i na dezertu. To vše v atmosféře starého zámeckého sálu osvětleného loučemi a provázené promítáním fotek z uběhlého tábora na plátno. Na zámku se hrála i závěrečná hra na nádvoří a přespávalo se ve starobylém sále.

Zaostřeno na roverskou hru Záchranná služba

V rámci přípravy na krizové situace a v rámci nácviku první pomoci jsme pro rovery připravili velkou simulační hru Záchranná služba. Jednotlivá mužstva měly za úkol po dobu 3 hodin držet směnu na stanici horské služby a vypořádat se s jejím provozem a jednotlivými případy. Všechny byly samozřejmě simulované, hrané, a byly organizovány vedením tábora. Starší si tak mohli vyzkoušet hledání ztracených děvčat v nočním lese, ošetření podchlazení, záchranu tonoucího posilněného alkoholem, transport člověka s otřesem mozku a transport zraněné parašutistky. Součástí byla komunikace vysílačkou s policií, záchrannou službou a mobilním telefonem se svědky a příbuznými zachraňovaných.

Zaostřeno na poslední misi

V rámci poslední mise celotáborové hry Hvězdnou branou se všechny SG týmy dohromady vypravily nejprve do bývalé štoly. Tam musely porazit strážné (gualdy) a do oltáře zasadit sošky získané v předchozích misích. Díky tomu získaly heslo k počítači, který ukrýval tajné informace. Ty zase chtěla mít Hvězdná unie. Proto se po přesunu k hlavní gualdské základně strhla velká závěrečná bitva, při které ale nakonec SG týmy zvítězily, stáhly potřebná data z ukořistěného počítače a díky tomu mohly v noci podepsat mírovou smlouvu a stát se právoplatnými členy Hvězdné unie.

Peli, přidal Píťa napsal 2009-09-10 18:28:13

Vloženo 2009-10-30 11:09:07 Autor Dan