login:
heslo:
Registruj

Kalahari > Články

Dva dny zábavy a soutěží chystají plzenští skauti

Tisková zpráva ORJ Plzeň - město

Plzeňští skauti zvou opět po roce v pátek 4. a sobotu 5. září všechny kluky a holky, co se nebojí, na akci Skauti dětem. Dva dny zábavy a soutěží na mnoha místech v Plzni jsou přichystány pro všechny školáky i předškoláky. Na holky, kluky i jejich rodiče čekají například lanové překážky, lodičky, lukostřelba, skákací síť, obří trampolína, bludiště, rukodělné aktivity, lasování, malování na obličej, čajovna, večerní procházky se strašidly a mnohé další. 

Přestože oficiální program akce Skauti dětem začíná až v pátek, děti mohou přijít již ve čtvrtek 3. září mezi 15-19 hodinou do Smetanových sadů a spolu se skauty se vydat na Putování po staré Číně. Čeká je lov dravých ryb, přechod po visutém mostě nebo ukázky lasování. V pátek mohou děti dorazit na Homolku v blízkosti konečné tramvaje č. 1. Odtud se mezi 10-18 hodinou vydají na návštěvu Začarovaných Bradavic a světa Harryho Pottera. Zahrají si famfrpál, objeví nevídané při kouzelnických soubojích nebo zkusí zabloudit na chodbách Bradavické školy. Myslí se i na rodiče, pro které je zde připravena fotosoutěž. Navíc mezi 20. a 21. hodinou mohou na stejném místě vyrazit holky a kluci do Zapovězeného lesa na večerní tajuplnou procházku, kde na ně bude čekat nejedno překvapení. Strašidelný les aneb večerní vycházka lesem je pro děti připravena i u skautských kluboven u Seneckého rybníka v Bolevci. Na dobrodružnou procházku se odtud vyráží mezi 19.30 a 20.30 hodinou. 

V sobotu mohou holky a kluci opět přijít na Homolku, kde mezi 10-18 hodinou pokračuje akce Začarované Bradavice. Odpoledne jako Hroch probíhá u skautských kluboven u Seneckého rybníka mezi 13-17 hodinou a děti se mohou tentokrát těšit na pirátské soutěže na vysokých lanových překážkách, na trampolíně, lodičkách, ale i na mnohé další aktivity. Skautské hry jsou zas pro děti přichystány mezi 14. a 17. hodinou u skautské klubovny v areálu kostela na Jiráskově náměstí na Slovanech. Na akci s názvem V tajných službách se všichni účastníci přesunou do zvláštního výcvikového centra agentů tajných služeb v Borském parku a Českém údolí, kde si budou moci vyzkoušet lukostřelbu, lanové aktivity, souboje se štíty nebo se projet na lodi či si vyrobit něco hezkého při rukodělných aktivitách. Na rodiče zde čeká čajovna a promítání fotek. Procházku Pohádkovým lesem chystají i doubravečtí skauti – děti je budou moci najít v Lobezském parku či pod Chlumem. Podrobné informace o programu celé akce Skauti dětem je možné nalézt na internetových stránkách plzeňských skautů www.skauting.cz/plzen.  

Akci pořádá Okresní  rada Junáka Plzeň-město spolu s plzeňskými skautskými středisky. „Po účasti na jarní Bambiriádě se jedná o další akci plzeňských skautů, jejímž cílem je ukázat, co skauti nabízí dětem ve věku 5-18 let, ať se jedná o pestrý program, příležitost být členem týmu nebo prožívat s kamarády naplno nejrůznější dobrodružství,“ představuje akci Petr Vaněk, předseda plzeňských skautů. „Září je nejlepší doba, kdy přihlásit dítě do skautského oddílu, a účast na akci Skauti dětem je dobrá příležitost, jak se skauty v Plzni blíže seznámit. Vloni této příležitosti využila v doprovodu svých rodičů více než tisícovka dětí z celé Plzně,“ doplňuje Petr Vaněk. 

V Plzni se skautingu věnuje na 1 300 dětí i dospělých, kteří se sdružují ve 49 dětských oddílech a šesti klubech dospělých. Skauting nabízí dětem pestrý program a příležitost být členem týmu, prožívat s kamarády život naplno, rozvíjet se a hledat svůj životní směr. Kromě letních táborů a celoroční pestré oddílové činnosti skauti v Plzni například o Vánocích roznášejí Betlémské světlo, organizují sbírku KAPKA nebo Postavme školu v Africe a pořádají mnohé akce pro veřejnost. Skautské hnutí v roce 2007 oslavilo 100 let své existence. Za tu dobu se rozrostlo do 216 zemí světa, má 40 milionů členů a v České republice prošlo skautskými oddíly na půl milionu lidí.  
 

Více informací:

    Mgr. Eva Haunerová  – tisková mluvčí, Okresní rada Junáka Plzeň-město

tel.: 603 772 309, e-mail: eva.haunerova@skaut.cz Vloženo 2009-08-31 11:24:28 Autor Dan