Skautské Velikonoční kuřátko v Plzni

30 korun – moc, nebo pomoc?

2. dubna 2009

30 korun – moc, nebo pomoc? je motto letošní sbírky Pomozte dětem!, do které se zapojují i skauti. Až do Velikonočního pondělí budou rozdávat v ulicích za příspěvek do kasiček různé velikonoční dárky. Můžeme se těšit na žluté kuřátko usazené třeba ve skořápce od vajíčka nebo na špejli pro zapíchnutí do květináče, kterých vloni skauti vyrobili na deset tisíc. Skauti tímto způsobem pomáhají svým vrstevníkům – dětem postiženým, zanedbávaným či ohroženým. S výtěžkem téměř půl milionu korun se loni sbírka Velikonoční skautské kuřátko stala nejvýznamnější součástí sbírkové akce Pomozte dětem!

Právě motto samotné 30 korun – moc, nebo pomoc? nechává občany zamyslet se nad tím, jak málo stačí k tomu, aby do sbírky samotné přispěli,“ uvádí koordinátorka sbírky Michaela Čakrtová. „Velikonoční skautské kuřátko pořádáme již osmým okem. Nejdřív se děti dobře baví při výrobě kuřátek a pak je s kamarády za dohledu dospělých nabízejí lidem v ulicích. Ony samy můžou přímo pomáhat – děti pomáhají dětem,“ dodává s úsměvem.

V Plzni kuřátka potkáte 7. dubna v odpoledních a večerních hodinách v městském odvodu č.4 - Doubravce.

Velikonoční skautské kuřátko bude ke koupi od 30. března do Velikonočního pondělí. Letos se do pořádání skautské sbírky zapojilo celkem padesát dva skautských středisek. Při výrobě a prodeji kuřátek skauti odpracují tisíce hodin dobrovolnické práce.

Sbírky se s kamarádkami z oddílu účastníme už třetí rok. Je super, že něčím, co nás baví a co sami umíme, můžeme pomoct lidem, kteří jsou stejně staří jako my a opravdu to potřebují,“ říká o sbírce 12letá skautka Petra.

Za uplynulých sedm ročníků sbírky již skauti vybrali téměř 3 miliony korun. Šek na vybranou částku předají skauti Kuřeti na Velikonoční pondělí ve večerní zábavní show „Pípni pro kuře“.

Původně jsme si s dětmi kuřátka vyráběli na velikonoční stůl. Pak jsme přišli na to, že naše kuřátko je podobné tomu sbírkovému, a nabídli jsme spolupráci společnosti NROS, která sbírku Pomozme dětem! organizuje. Od té doby dětské výrobky pomáhají dětem, které to potřebují,“ připomíná původ sbírky vedoucí skautského oddílu v Prostějově Eva Dudíková.

Pro podrobnosti o plzeňské sbírce Velikonoční skautské kuřátko kontaktujte Daniela Soutnera, e-mail: dan@skaut.org, telefon: 723 201 348.

Vloženo 2009-05-21 10:19:11 Autor Dan

21.5.2009 10:20:08