Jsme plzeňský oddíl skautů a skautek z Doubravky, které spojuje přátelství, touha po dobrodružství, nových zážitcích i znalostech.

Jméno našeho oddílu jsme si propůjčili z Afriky, stejně jako silný vztah k přírodě a schopnost užívat si života tady a teď.

Snažíme se všestranně rozvíjet, následovat skautské ideály a dělat svět lepším. Společně se učíme překonávat strach, navzájem se podporovat, ale zároveň nezapomínáme, že je důležité umět si hrát v každém věku.

Co děláme

• Každý týden pořádáme dvouhodinové schůzky v areálu našich skautských kluboven, na nichž se děti formou her učí, jak přežít nejen v lese, ale i v džungli města. Na mladší děti do deseti let pravidelně čeká zábavný program, který je zároveň učí novým dovednostem. Starší děti se částečně podílejí na tvorbě programu a s podporou vedoucích plánují, co chtějí zažít a přemýšlí o tom, v čem se chtějí zlepšovat.

• Alespoň jednou měsíčně vyrážíme mimo Plzeň na jednodenní či vícedenní výpravu. Snažíme se, aby byl program jednotlivých akcí různorodý, proto střídáme výlety do přírody s tematickými hrami, při kterých objevujeme města, která ještě neznáme, účastníme se skautských závodů i ostatních akcí, na kterých poznáváme skauty z jiných oddílů, a zkoušíme všemožné outdoorové aktivity. Právě na výpravách mají děti dost času na to, aby se lépe poznaly, popovídaly si, společně si uvařily a pobavily se během programů a her.

• Za nejdůležitější část skautského roku považujeme letní tábor, na kterém se sejde téměř celý oddíl. Každý rok se vydáváme na jinou louku, kterou během prvních pár dní proměníme v náš domov na následující tři týdny. Dbáme na to, aby se na stavbě tábora podíleli všichni jeho účastníci. Díky tomu můžeme společně sledovat, jak se ze zelené louky stává tábořiště plné indiánských stanů teepee, jak se pár dřevěných kůlů postupně mění v útulnou kuchyni a jak vzniká slavnostní ohniště, u kterého strávíme nejeden večer se zpěvem a kytarou.

Všechny děti zapojujeme do chodu tábora. Mají se tak možnost naučit novým věcem při službách v kuchyni, překonávat strach během nočních hlídek nebo uspořádat aktivitu pro celý oddíl v rámci volného odpoledne. Kromě toho, že si užíváme pobyt v přírodě, na děti každoročně čeká zábavný program, který je učí novým dovednostem, spolupráci nebo třeba fyzické zdatnosti. Specialitou našeho oddílu jsou velkolepé celotáborové hry plné kostýmů, dobrodružství a fantastických příběhů, během kterých si děti tvoří nezapomenutelné vzpomínky.

Členství v našem oddíle

V současné době je bohužel kapacita našeho oddílu pro rok 2023/2024 naplněna. Pokud byste se k nám chtěli v budoucnu přidat, kontaktujte vůdkyni oddílu či její zástupce.

Věkové kategorie